CENOVÁ MAPA PŮDY odpověděla již na 500.000 dotazů, ceny půdy již nerostou

6.9.2018 - Společnost FARMY.CZ oznamuje, že aplikace CENOVÁ MAPA PŮDY do dnešního dne odpověděla již na 500.000 dotazů uživatelů na tržní cenu zemědělské půdy v konkrétní lokalitě.

CENOVÁ MAPA PŮDY je internetová aplikace s jejíž pomocí si každý vlastník půdy může jednoduchým způsobem zjistit pravděpodobnou tržní cenu půdy v zadaném katastrálním území. Tato aplikace tak přispívá k vyšší informovanosti vlastníků půdy o reálné situaci na trhu s půdou.

Cenová mapa půdy se za 20 měsíců provozu stala vyhledávanou stránkou nejen pro vlastníky zemědělské půdy, ale i investory, znalce a banky. Cenová mapa v maximální možné míře odráží obecnou úroveň tržních cen v jednotlivých katastrálních územích. Na kvalitě poskytovaných informací trvale pracujeme a poskytovaná data jsou pravidelně aktualizována. O kvalitě dat svědčí i skutečnost, že opakovaně dochází k pokusům o vykradení celé databáze cen z aplikace.

Aplikaci naleznete na adrese www.CENOVA-MAPA-PUDY.cz.

I data z cenové mapy a jejich aktualizace v průběhu roku 2018 potvrzují obecnou stagnaci cen zemědělské půdy v průběhu letošního roku a v některých lokalitách dochází i ke snižování cen.

Společnost FARMY.CZ již 14 let pomáhá, radí a poskytuje informace vlastníkům zemědělských nemovitostí a farem. Tržní cenu lze při prodeji dosáhnout zejména při profesionální prezentaci nabídky na trhu. Pokud je o prodeji půdy jednáno jen s jedním nebo málo zájemci, je možnost dosažení skutečné tržní ceny výrazně nižší.

Příloha: Mapa tržních cen půdy ČR v jednotlivých okresech v grafické podobě

Mapa stránek
TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist TOPlist